مقدمه

از زمانی که پدر همه ما انسان ها ، حضرت آدم (ع) از سرای بهشت به سرای دنیا آمده اند ، مبداء تاریخی هبوطی محاسبه شده است ، که تا کنون از آن زمان حدود 7598 سال گذشته است . که بر اساس همان تاریخ هبوطی ، خداوند سبحان در سال 6123از بین اعراب شخصی را بنام خالد بن سنان را که از طایفه بنی عبن بود برگزید و به تخت نبوت نشاند و به دنبال آن حضرت خالد نبی (ع) قوم رَس را به شریعت حضرت عیسی (ع) دعوت می کند.

بر طبق برخی از آیات و احادیث، در دوران فترت، پیامبری به رسالت مبعوث نشده است. هرچند بر اساس نظر مفسرین، در این مدت چهار نبی از طرف خداوند مامور تبلیغ دین حضرت عیسی شدند که سه نفر از‌ آنان از بنی‌اسرائیل و به نام‌های شمعون، یوحنا، یونس معرفی شده‌اند و چهارمین‌شان عرب بوده و به نام خالدبن سنان عبسی معروف است.

اسم کامل این پیامبر، خالد بن سنان عبسی است. ایشان شریعت حضرت عیسی را تبلیغ می‌کردند. نسب وی به حضرت اسماعیل فرزند ابراهیم (ع) می‌رسد و یکی از پیامبرانی است که به بعثت حضرت محمد (ص) بشارت داده و در دوران فترت می‌زیسته است. دوره فترت به فاصله بین بعثت حضرت عیسی تا بعثت حضرت محمد بن عبدالله اطلاق می‌شود.

جمعی از خادمین حضرت خالد بن سنان

/ 0 نظر / 26 بازدید